Що таке натяжні стелі?

Коли справа доходить до ремонту, хочеться обрати найбільш універсальний, економний і практичний варіант оформлення приміщення. Величезний вибір фактур і кольорів, простота у догляді за натяжними стелями дозволяють використовувати такий тип оздоблення в будь-якій кімнаті. Але у нашій свідомості існує стереотип, що натяжні стелі – це дорого. Так вже повелося, що підвісна стеля з гіпсокартону – це щось традиційне, що є майже у кожного, а, отже, це доступно. Натяжна ж – навпаки. Так, це красиво, стильно, зручно, а, значить, не може бути дешево.

Що ж таке оті натяжні стелі, як не прогадати з вибором і головне, що вигідніше – плівка чи гіпсокартон? Будемо розбиратися.

Простими словами, натяжна стеля – це конструкція, яка складається з пружного полотна, що закріплене під основною стелею на спеціальному алюмінієвому чи пластиковому профілі.

Аналоги сучасних систем використовувалися ще в Стародавньому Римі, а потім і в ХVІ - ХVІІІ століттях у Європі. У 60-ті роки минулого століття мода на натяжні стелі знову повернулася. І новим поштовхом у розвитку цієї технології став винахід плівки ПВХ. Проте такі стелі коштували дуже дорого і дозволити собі їх могли одиниці. Активно використовувати цю технологію почали лише 10-15 років тому, коли потужності заводів-виробників переїхали з Європи до Китаю, а кроїти полотна потрібних розмірів фірми-продавці стали самі.

Спочатку натяжні стелі застосовувалися суто у практичних цілях для приховування нерівностей та дефектів стель у виробничих, громадських та житлових приміщеннях. Проте зараз вони стали одним із засобів довершення дизайнерських рішень.

Як матеріал для стелі використовують лакові, матові та сатинові плівки або тканинне полотно, просочене спеціальними розчинами. Крім того, за індивідуальним замовленням можна виконати оригінальніші різновиди: перфоровані, з ефектом зоряного неба, багаторівневі, з фотодруком, фактурні тощо.

2.png

Характеристики ПВХ-плівки для натяжних стель:

 • товщина матеріалу 0,18 мм;

 • ширина рулонів 320-500 см;

 • вага 180 г/м2;

 • має у своєму складі не менше 6% пластифікаторів, що перешкоджає виділенню шкідливих речовин у приміщення;

 • плівка в процесі експлуатації не провисає, не жовтіє, не вигорає, не тьмяніє і не виділяє запахів;

 • це міцний та екологічно чистий матеріал, який має пожежні і санітарно-гігієнічні сертифікати.

Такі характеристики полотна визначають ряд переваг натяжних стель. Вони:

 • не притягують до себе пил, за ними легко доглядати;

 • абсолютно нешкідливі, не поглинають запахи, не пропускають і не конденсують вологу, тому ідеально підходять для санвузлів, кухонь, басейнів, харчоблоків та лікарень;

 •  не горять (так званий стандарт М1);

 • дуже еластичні, здатні без пошкоджень абсорбувати практично будь-які навантаження та удари (за винятком ріжучих);

 • створюють повітряний прошарок, що перешкоджає втратам тепла через стелю і покращує звукоізоляцію;

 • сумісні з будь-якими іншими конструкціями, системами вбудованого освітлення;

 • не потребують регулярного оновлення покриття;

 • чудовий спосіб приховати комунікації (труби, кабелі) і шви на стелі;

 • просто і швидко монтуються без будівельного сміття і бруду;

 • мають гарантію 15-20 років;

 • захищають ремонт і меблі від затоплення сусідами.

 • Але яким би ідеальним не було покриття, воно має певні недоліки. Серед мінусів натяжних стель:

 • не витримують низькі температури (це стосується ПВХ-плівки. Тканинні ж стелі можна встановлювати навіть в неотоплюваному приміщенні);

 • міцні, але бояться гострих предметів;

 • неможливо встановити без особливого обладнання і вмінь.

І головний недолік, на думку більшості споживачів, – це ціна. Якщо зіставити вартість «екзотичної» натяжної і такої вже звичної стелі з гіпсокартону, то, на думку багатьох, перша буде в рази дорожчою. Але ми доведемо, що натяжна стеля не лише практичніша інвестиція у Ваш ремонт, але й дешевша за гіпсокартон.

1.png

Давайте порівняємо плюси та мінуси натяжних стель і гіпсокартону. По-перше, догляд за стелею з гіпсокартону непростий. Прибрати пляму з пофарбованої поверхні дуже важко, а інколи й нереально. Натяжна ж стеля непримхлива в догляді, не боїться вологи і миючих засобів.

По-друге, монтаж гіпсокартонової стелі – доволі непростий процес. Необхідно встановлювати профіль, затирати шви, шпаклювати, ґрунтувати, фарбувати мінімум двічі. На все це потрібен час, адже кожен шар має підсохнути. Крім того, потрібно думати, як доставити будівельні матеріали, а потім, як прибрати бруд і відходи. Натяжна стеля монтується швидко. Декілька годин – і у Вас нове покриття, без пилу і бруду. Як бонус – усі матеріали доставляє компанія, яка встановлює стелю, вона ж і прибирає після себе.

По-третє, в експлуатації гіпсокартону з часом можливі поява тріщин на швах чи відшарування шпаклівки, термін служби в середньому 5-10 років за умови поновлення кольору. Натяжна ж стеля не тріскається, не розсихається, не змінює свої структуру і колір, а гарантію на полотно різні виробники дають до 20-ти років.

Серед спільних рис є те, що і гіпсокартон, і натяжна стеля – чудові матеріали для втілення будь-яких дизайнерських задумів. Вологостійкий гіпсокартон, як і ПВХ-полотно, не боїться вологи і пари, але він не захистить від потопу, на відміну від натяжної стелі, що здатна затримати на собі до 100 л води.

Перевагою гіпсокартону є те, що він не примхливий до температури. Натяжну ж стелю з ПВХ-плівки можна встановлювати лише в приміщеннях, що опалюються. Гіпсокартон – матеріал міцний, твердий, не боїться гострих предметів, а на пошкодженому гіпсокартоні можна провести ремонт. Плівка – теж доволі міцний матеріал, але її контакту з гострими предметами краще уникати, бо пошкоджене полотно відновити не вдасться. Стелю з гіпсокартону можна перефарбувати. Натяжну, на жаль, ні, тому якщо Вам захочеться змінити дизайн кімнати, доведеться міняти полотно.

Це стосовно характеристик обох стель. А що ж по ціні? Квадратний метр натяжної стелі в середньому коштує 350-500 грн. Сюди входить ціна плівки, профіль, додаткові матеріали і робота. Якщо ж додати вартість гіпсокартону, фарби, шпаклівки, ґрунтовки, усіх додаткових матеріалів, які потрібні для стелі з гіпсокартону, то виходить майже однаково. Але ми забули врахувати один важливий момент – мало хто з нас вміє робити стелі з гіпсокартону самостійно. А, отже, потрібно шукати майстрів і додатково оплачувати їхню роботу. Що ж виходить – замовити натяжну стелю вигідніше, ніж встановлювати гіпсокартонну?

І ще один важливий аргумент. Напевно, кожен на запитання, яка стеля екологічніша: натяжна або гіпсокартонна, відповість, що друга. Це ж логічно. Натяжна виготовляється зі штучної ПВХ-плівки, яка скоріше всього шкідлива. Гіпсокартон же асоціюється з гіпсом, а це природний матеріал. Але якщо розглянути на ці два матеріали не з боку їхнього складу, а з погляду експлуатації, то є нюанси. По-перше, гіпсокартон більш пористий, може вбирати в себе вологу і стати джерелом розвитку хвороботворних бактерій і грибка. По-друге, пофарбована стеля тріскається і від неї постійно відстають найдрібніші частинки пилу в повітря. Що стосується натяжної стелі, то плівка настільки щільна, що зовсім нічого не вбирає і не виділяє. А щодо пластику в її складі, то всі полотна мають сертифікати якості, які дозволяють монтувати їх у будь-якому приміщенні, навіть у лікарні. То хто ж виходить безпечніший?

Як бачимо, причин, чому серед усього розмаїття оздоблювальних матеріалів варто вибрати саме натяжну стелю, досить багато. Цей практичний матеріал набуває все більшої популярності. Тож якщо і Вам набридло раз у раз перефарбовувати свою бетонну чи гіпсокартонну стелю – телефонуйте (068)50-70-500. Компанія «Ваша стеля» радо звільнить Вас від зайвих клопотів.